skip to Main Content

Aşağıdaki sıkça sorulan sorular sayfasından merak ettiğiniz yanıtlara göz atabilirsiniz.Sorunuzun cevabını aşağıda bulamıyorsanız destek sayfamızdan bizlerle mail veya telefon yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Domain nedir ?

İnternet sitelerinizi bilgimerkezlerindeki sunuculara kurduktan sonra, sunuculara dışarıdan ip adresleriyle ulaşım sağlayabiliyoruz.Örneğin 202.35.48.60 numarasını tıkladığımızda site açılıyor ancak herkesten bu numarayı ezberleyerek siteye giriş yapmasını bekleyemeyeceğimiz için ip leri isimlere bağlıyoruz. Örneğin : siteadi.com veya siteadi.net gibi .

Hosting Nedir ?

Web sitelerinizi aynı anda upload(yükleme) ve download (indirme) yapabilen yüksek internet hızına sahip bilgisayarlara kuruyoruz.Bu bilgisayarlarda aynı anda birden fazla internet sitesi olabilmektedir.Bu bilgisayarlardan sitenizin kullanımı adına arazi parseli gibi kiralık bir alan sunulmaktadır.İşte bu hizmete verilen ad hosting’dir.

Web Tasarım Nedir ?

Sitenizin domain ( alan adı ) ve hosting ( sunucudan kiralanan kısım ) hizmetleri aktif edildikten sonra tasarımına geçilir.Bu tasarım çeşitli programlama dilleriyle yapılmaktadır.Aynı zamanda müşteri tercihine göre grafik tasarım programları kullanılarak şekillendirilmektedir.

Logo Nedir ?

Her türk vatandaşının Türkiye Cumhuriyeti tarafından verilen bir nüfus cüzdanı ve üzerinde de bir adet fotoğrafı bulunmaktadır. Sitenizin nüfus cüzdanı kurumsal kimliğiniz ve internet siteniz, fotoğrafı da logosudur.Logonuz şirketinizi kurumsal anlamda temsil eder.En basitinden en karmaşığına kadar logo çalışması firmamızda profesyonellerce gerektiğinde elle çizilerek yapılmaktadır.

Nasıl Bir Alan Adı Tercih Etmeliyim ?

Hangi alan adını tercih etmeniz konusunda firmamızı aradığınızda danışmanlarımız şirket bilgilerinizi alarak sizleri en doğru isim konusunda yönlendireceklerdir.

Web Tasarımında Fiyatlar Neden Çok Değişken ?

Web tasarımı şirketinizin dijital dünyada temsil edilmesi işidir.Web tasarımının kaliteli olmalı iyi bir alan adı, iyi hosting ve iyi tasarımla mümkündür.Hosting ücretleri bunların içerisinde en çok değişkenlik gösterenidir.Web tasarımcı sitenizi kalitesiz bir bilgi merkezine yerleştirip az para ödeyip çok para kazanmak isteyecektir.Bizler sitelerinizi bulut sunucularda yayınlamaktayız. Hiçbir firmanın marka değeri birileri daha fazla para kazanacak diye riske edilemez.Sunucularımız tüm saldırılara karşı korumalı ve sertifikalıdır.

SSL sertifikası nedir ?

Biz tasarım yaptığımız tüm web sitelerine SSL sertifikası hizmeti sunuyoruz.SSL sitenize kullanıcılar girdiğinde onlara biz sizin şifrelerinizi kimlik bilgilerinizi çalımıyoruz bunu garanti ediyoruz demektir. Kullanıcıları bu konuda garanti eder. Firmanızı daha prestijli kılar. Ayrıca sitenizin güvenilir bir yer olduğunu gösterir.

Bizi Google 'dan arıyoruz diye arıyorlar onlardan mısınız ?

Biz hiçbir firmayı sizi Google ‘dan arıyoruz diye arayıp dolandırmıyoruz ! Biz Google değiliz, AFYONWEBTASARIM.COM.TR ‘yiz kurumsalız,  sizi arayanlarda Google ‘ dan aramıyorlar, günümüzde her mesleğin adını kirleten insanların bilgisizliğinden faydalanan kimseler mevcut. Google ‘ dan 10 liraya reklam alıp size 100 liraya satan üzerinden kar elde edip insanları biz Google adına arıyoruz diye kandıran  bu tip insanlara güvenmeyiniz. İtibar etmeyiniz.

Sadece web tasarım hizmeti mi veriyorsunuz ?

Hayır, web tasarım, hosting, kurumsal kimlik çalışması, marka tescili ve danışmanlığı bağlı olduğumuz kurumca logo, katalog, açık hava reklamları, baskı hizmetleri v.b bir çok alanda hizmet vermekteyiz.

Neden sizi tercih etmeliyim ?

İnsanlar iş ararken neden kurumsal firmaları tercih eder ?

(Güven verdiği ve oturmuşluğu sebebiyle)

Evinize televizyon alırken neden bilinen ve marka olanını tercih edersiniz ?

(kalitesiz malzeme kullanılmadığı ve uzmanlığı sebebiyle)

Çocuğunuza oyuncak alırken neden çin malı olanından kaçınırsınız ?

(Ucuz olanında kansorojen boya kullanıldığı için)

İşte bizi seçmeniz için yukarıda size birkaç neden sunduk. Web tasarım işlerinizde de bu yüzden bizi seçmenizi tavsiye ediyoruz.

Sunduğunuz destek hizmeti ne kadar sürecek ?

Bizler müşterilerimizle dost olmayı ve sınırsız güven telkin etmeyi hedefleyen karakter sahibi insanlarız. Biz müşterilerimize $ değil insan olarak görüyoruz.Bu sebeple destek hizmetimiz ileride firmamızdan ayrılsanız dahi devam edecektir. Bu müşterilerimize verdiğimiz kurumsal sözümüzdür.Bizler sözlerimizin daima arkasındayız.

Ofisiniz Nerede ?

Afyonkarahisar Merkez’de ParkAfyon kavşağında Gazi Anadolu Teknik Meslek Lisesi veya Halk Eğitim Merkezi’nin tam karşısı Rinmedya Reklam & İnternet Hizmetleri.

Back To Top