skip to Main Content
Afyon Web Tasarım İletişim

Açık Olduğumuz Günler ve Saatler:

Pazartesi: 08:30 - 19:00

Salı: 08:30 - 19:00

Çarşamba: 08:30 - 19:00

Perşembe: 08:30 - 19:00

Cuma: 08:30 - 19:00

Cumartesi: 08:30 - 19:00

Pazar: Kapalı

Web Tasarımı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler ?

Web Tasarımı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler ?

Web Tasarımı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler ?

İnternete giren kullanıcının onlarca site ve fiyat arasında kafası karışmışken, hangi tasarımcıyı seçeceğine nasıl karar vereceğine dair bu yazımızda sizleri bilgilendirmek istedik. Öncelikle web tasarımı yapacak veya yaptıracak olan kişilerin mutlaka dikkat etmesi gereken ayrıntılardan bahsetmemiz gerekirse;

  1. Kendi saçını kesemeyen terzi olur mu ? Deyimlerde olur ancak web tasarımı konusunda internette böyle bir şey olmaz, siz bunu nasıl anlayacaksınız ? Basit, öncelikle girdiğiniz tasarımcının sitesi https:// ile mi http:// ile mi başlıyor https:// olmayan siteleri eliyoruz. Neden mi ? Tarayıcınız bu site güvenilir değil diyorken siz o sitenin tasarımcısına ne kadar güvenebilirsiniz ?
  2. Ben en ucuzunu yaparım diyor bir tanesi diğeri ben web tasarımı’nı daha ucuz yapıyorum diyor bir diğeri, bir taneside ise ennnn hatta bedava bile olabilir derken kafanız mı karıştı ? Karışmasın teknoloji dünyasında ucuz olan hazır olan demektir, hazır olan ise size bir şey kazandırmaz, aa pahalımı seçelim ? Tabi ki Hayır, her işte olduğu gibi web tasarımı işi söz konusu olduğunda da muadil ve ortalama bir fiyat aralığı vardır. Beklentilerinizi karşılayacak işin getiri götürü fiyat aralığını kafanızda belirlemeniz ve tasarımcının size ne vaad ettiğiyle bunu karşılaştırmanız gerekiyor.
  3. Çok fazla teknik detaya girmeden konuyu anlatmaya çalışıyorum. Https’den bahsettik, fiyat aralığından bahsettik, hmm, üç numaralı madde ise cep telefonunuz ? Tasarımcının sitesini cep telefonunuz tabletiniz ve bilgisayarınız ile ayrı ayrı açın üçündede farklı şekilde ve düzgün açılıyorsa sorun yok, kendisiyle pazarlık yapmaya devam edebilirsiniz ancak web site tasarımı yapacak olan kişinin kendi internet sitesi telefonunuzda yamuluyorsa o zaman siz bu işten vazgeçin derim.
  4. Sormanız gereken sorulardan bir tanesi sitemizde kullanacağınız hostinginizi nereden kullanıyorsunuz ? Siteleri kendi sunucularınızda mı yoksa başka bir firmanın sunucularında mı barındırıyorsunuz olmalıdır. Sitenizi yaptırdınız tamam güzel oldu, sonra tasarımcı bunu başka bir firmanın kendi kısıtlı kontrolünde olan sunucuya koydu ve 3. firma battı soruyorum sizin siteniz nereye gitti kimden hesap soracaksınız. Evet beni anladınız X işareti yandı. Bizim internet sitelerimiz kendi web sunucularımızda barınır ve sunuculara % 100 kontrol hakimiyetimiz bulunmaktadır. Bu arıza çıkmayacak demek değildir ancak sizlerin tek muhatabınız biziz.
  5. Konuyu çok uzatırım ve onlarca teknik detayla kafalarınızı karıştırırım ama bunun kimseye bir faydası olmaz değil mi ? O yüzden kısa kesmek istiyorum, son ve beşinci madde olarak tasarımcıya eğitim durumunu hangi yazılım dillerini hangi oranda bildiğini ve daha önce yaptığı internet sitelerini sorunuz. Ne kadar eğitim o kadar kalitedir.

Bu kadar, diğer yazılarımızda görüşmek üzere, Hoşçakalın …

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top